ul. Szkolna 5, 44-335 Jastrzębie Zdrój

tel/fax. 509 574 214

poczta@sp23.jastrzebie.pl

Godło Polski

Byzuch u Ferdynanda czyli wycieczka do Muzeum Śl.

Na czym polegała rewitalizacja terenów poprzemysłowych oraz jak zmieniono przestrzeń przemysłową na kulturową, zobaczyć mogli uczniowie naszej szkoły podczas zwiedzania siedziby Muzeum Śląskiego w Katowicach 23.06.2021 r. Zwiedzanie odbyło się z przewodnikiem. Młodzież wraz z opiekunami zapoznała się z historią muzeum i rewitalizacją budynków dawnej kopalni węgla kamiennego ,,Ferdynand‘’- później ,,Katowice’’.

Wyjątkową atrakcją był wjazd na ponad 40 - metrową wieżę widokową szybu kopalnianego stanowiącą punkt widokowy, gdzie można było zobaczyć panoramę Katowic. Ostatnim ważnym elementem wycieczki był plener rysunkowo-fotograficzny, gdzie uczniowie naszej szkoły podzieleni na 2 grupy mogli sprawdzić swoje umiejętności artystyczne z fotografii i rysunku. Przedstawione poniżej zdjęcia zostały zrobione i obrobione przez Olgę, Milenę, Szymona i Kacpra.
Wyjazd zrealizowano w ramach Projektu Mnożymy nasze talenty – kultura, sztuka, tradycja i rekreacja kierunkiem osób niepełnosprawnych. Projekt jest realizowany przez naszą szkołę i Stowarzyszenie ,,Projekt Dziesiątka’’.

Zdjęcia >>>>>