ul. Szkolna 5, 44-335 Jastrzębie Zdrój

tel/fax. 509 574 214

poczta@sp23.jastrzebie.pl

Godło Polski

Aktualności

Światowy Dzień Drzewa

10 października obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji, we wszystkich świetlicach uczniowie wykonywali drzewa różnymi technikami, stosując recykling plastyczny. Następnie posadziliśmy drzewa na terenie naszej szkoły.

Wycieczka do Brennej

http://spsnr23tischner.pl/galeria-zdjec?id=715Uczniowie klasy 4a, 6a, 7a i 7b uczestniczyli w wycieczce do Brennej, by podziwiać piękno naszych gór. Beskidy przywitały nas jesiennym krajobrazem, pięknymi kolorowymi drzewami, ciszą i … mgłą. Pomimo, że pogoda nie była wymarzona, to wędrówka na szczyt okazała się wspaniałą przygodą.

Dzień KEN 2021

Dnia 13 października b.r. odbył się apel z okazji zbliżającego się Dnia Komisji Edukacji Narodowej. W trakcie uroczystości uczniowie i nauczyciele mieli okazję wykazać się wiedzą i sprawnością biorąc udział w różnorodnych konkurencjach.

Akcja „Filtrujemy dla Bałtyku"

Kochani! W nowym roku szkolnym 2021/2022 świetlica szkolna zaczyna pracę z jeszcze większym zapałem i nowymi pomysłami na kreatywne spędzenie czasu z naszymi uczniami. Jednym z nich jest przystąpienie do akcji edukacyjnej „FILTRUJEMY DLA BAŁTYKU”

Wybory do SU 2021

Wybory do władz Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/2021 odbyły się 29 września 2021r.

Dzień Chłopaka 2021

Dzień Chłopaka oraz  projekt  „Moje miasto – tu bije moje serce” to główne przyczyny wyjścia poza mury szkolne klas: 5b, 6a i 6b. W ostatnim dniu września uczniowie wybrali się do Galerii Dzwonków, która mieści się w zabytkowej części dzielnicy Zdrój.

Wycieczka do muzeum dzwonków

W ramach realizacji projektu- Jastrzębie- Zdrój- tu bije moje serce, odwiedziliśmy Galerię Dzwonków w naszym pięknym mieście. Jesteśmy zachwyceni ogromną kolekcją-  to największe muzeum dzwonków na świecie- prawdziwa duma naszego miasta. Cieszymy się, że poznaliśmy prawdziwego pasjonata i dziękujemy za dzwonkowe prezenty- uczniowie klasy 3a i 3c.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2021

Jak co roku nasza szkoła włączyła się do akcji „Dzień Głośnego Czytania”.

1 października o godz. 10.00 w każdej sali rozległy się głosy czytających uczniów i nauczycieli.  Niektóre klasy czytały 10 minut, inne dłużej. Grupy świetlicowe czytały i bawiły się z lekturą cały dzień. 

Wycieczka do Ogrodów Kapias

Uczniowie klas 5-8 zet uczestniczyli w wycieczce do Ogrodów Kapias w Goczałkowicach-Zdroju.  Ogród botaniczny przywitał nas malowniczym krajobrazem, bogactwem i różnorodnością gatunków drzew, krzewów, roślin oraz panującą wokół ciszą. Piękna, słoneczna pogoda zachęcała do wędrówek alejkami ogrodu, kamienistymi ścieżkami, tunelami, labiryntami.

Projekt przy Dziupli

W dniu 26 września 2021 r. czworo uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami,  wzięło udział w spływie Granicznymi Meandrami Odry. Spływ został zorganizowany w ramach projektu „ W górę i w dół, od szczytu Klimczok do kopalni Królowa Luiza” przez Stowarzyszenie przy Dziupli z Wodzisławia Śląskiego.