ul. Szkolna 5, 44-335 Jastrzębie Zdrój

tel/fax. 509 574 214

poczta@sp23.jastrzebie.pl

Deklaracja dostępności

BIPBIP

A
A
A
 
Godło Polski

Aktualności

ERASMUS + w naszej szkole

Od 1 września 2023 r. bierzemy udział w projekcie unijnym pod tytułem „Jesteśmy tacy sami – żyjemy zdrowo” w ramach akcji KA210-SCH – Partnerstwa na małą skalę w sektorze edukacji szkolnej. Projekt będzie realizowany przez dwa lata i zakończy się 31.08.2025r. W projekt zaangażowane są dwa kraje: koordynator - Polska – reprezentowana przez naszą szkołę oraz placówka partnerska – Spojená Školá w Žilinie.

Szkoły Pełne Talentów

Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w Akcji Lidla „Szkoły Pełne Talentów”. Zachęcamy do przekazania talenciaków naszej szkole.

To był bardzo ciekawy poniedziałek...

Odkryliśmy w naszym mieście nowe, bardzo klimatyczne miejsce - Nastawnia. Na zajęciach gospodarz Nastawni opowiedział nam o tym jak działa kolej a bohaterami spotkania były lokomotywy i ciągnięte przez nie wagony. Dowiedzieliśmy  się jakim paliwem są zasilane lokomotywy, sprawdziliśmy ile waży przedszkolak, samochód, słoń i ile  waży lokomotywa oraz ciągnięte przez nią wagony. Sprawdziliśmy czy w pociągu jest kierownica i gdzie w lokomotywie jest przód. 

Rodzinny Park Rozrywki „Trzy Wzgórza..."

W dniu 25 września, klasy 5c i 6b skorzystały z  atrakcji Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” w Wodzisławiu Śląskim.  Wszyscy świetnie się bawili na placu zabaw, przeszliśmy  labirynt, jeździliśmy rowerkami, skorzystaliśmy ze skatete parku oraz ścieżek  edukacyjnych.  

Z wizytą w OSP

W dniu 22 września 2023r. uczniowie klasy 1 i 2 wybrali  się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej Jastrzębie Górne. Celem wycieczki było poznanie specyfiki pracy strażaków, zapoznanie z wyposażeniem wozu strażackiego oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania się w miejscach publicznych.

Aktywni Błękitni

W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła brała udział w projekcie „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”, organizowanym przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Uczniowie razem z nauczycielami, na czele z koordynatorem projektu p. Martą Adamską, uczestniczyli w wielu akcjach (m.in. Dzień Wody, Dzień Ziemi, Sprzątanie świata), wykonali konkursowe prace o wodzie, spotkali się z policjantami naszej jastrzębskiej komendy i wysłuchali prelekcji o bezpieczeństwie nad ..

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

Dnia 21 września, w ramach obchodów jubileuszu 75-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej, w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panią Agnieszką Frączek – autorką książek dla dzieci. Podczas spotkania pisarka przybliżyła młodym czytelnikom swoją twórczość, opowiadała w jaki sposób powstają jej nowe książki, gdzie szuka pomysłów i inspiracji.

„Jak nie czytam jak czytam”

Nasza Szkoła otrzymała certyfikat akcji „Jak nie czytam jak czytam” . 7 czerwca przyłączyliśmy się do uczniów innych polskich szkół, czytelników bibliotek publicznych i innych instytucji w Polsce i za granicą, chcąc pobić rekord Polski w jednoczesnym czytaniu, wynoszący 459 409 osób (ustanowiony 1 czerwca 2017 r.). Niestety rekord nie został pobity, ale ciekawie spędziliśmy czas. Może uda się pobić rekord w przyszłym roku?

Integracyjny spływ kajakowy

W pięknych okolicznościach przyrody oraz pogody odbył się kolejny spływ kajakowy naszych uczniów wraz z rodzicami.

Gorący posiłek w szkole

Szanowni Państwo,

Przypominamy o zasadach korzystania  uczniów z ciepłego posiłku w bieżącym roku kalendarzowym.