ul. Szkolna 5, 44-335 Jastrzębie Zdrój

tel/fax. 509 574 214

poczta@sp23.jastrzebie.pl

Godło Polski

Aktualności

Śniadanie Daje Moc

Nasi uczniowie przyłączyli się do ogólnopolskiego programu Śniadanie Daje Moc. Wspólnie z wychowawcami aktywnie przygotowali na zajęciach kanapki, zdrowe przekąski, smoothie i wiele innych zdrowych przekąsek.

Olimpiada dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

     6 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział XXII edycji Olimpiady dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Nasi sportowcy zmierzyli się w siedmiu konkurencjach sportowych.

Akcja "Szkoła do hymnu"

W piątek 8.11.2019 r. uczciliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. O 11.11 stawiliśmy się na sali gimnastycznej, przyozdobieni w piękne kotyliony wykonane w świetlicy szkolnej V-VIII, by wspólnie odśpiewać Hymn Polski.

Akademia w PP nr15

W dniu 6 listopada na zaproszenie Publicznego Przedszkola nr15 , klasy pierwsze wzięły udział w przedstawieniu  pt. „11 Listopada Święto Odzyskania Niepodległości Polski”  w wykonaniu przedszkolaków. Dzieci  zaprezentowały pełen tańca i śpiewu program artystyczny, w którym pokazały miłość do ojczyzny Polski oraz dziedzictwo kulturowe kraju, z którego pochodzą.

'Flat is boring' - druk 3D w naszej szkole

Uczniowie klas starszych rozpoczęli przygodę z drukiem 3D. Po zapoznaniu z podstawami technologii czyli procesem wytwarzania trójwymiarowych, fizycznych obiektów na podstawie komputerowego modelu zaczęli samodzielnie projektować modele w programie Tinkercad.

Anioł Nakręcany

29 października uczniowie klas II-V mieli możliwość obejrzenia wzruszającego spektaklu pt. „Anioł Nakręcany” w wykonaniu Zespołu Teatralnego „Złota Gęś”.

Olimpiady Specjalne 2019

Dnia 25 października 2019r. na Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju odbył się XXXI Śląski Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. 

Halloween po angielsku

Już po raz kolejny, w ramach projektu „Z angielskim za pan brat”,  odwiedzili nas licealiści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła w Pawłowicach.

Jesień zawitała do nas na dobre

Leżące wokół liście stanowią wspaniały materiał do zabawy z dziećmi. Zbieranie wielkiego stogu i skakanie w sam jego środek, rzucanie liśćmi w powietrze i siebie nawzajem to wspaniała zabawa. W naszej szkole z takich radosnych chwil korzystamy przy każdej nadarzającej się okazji.

Warsztaty włókiennicze

21 października nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach prowadzonych przez panią Milenę Marszałek. Podzieliła się ona z nami swoimi umiejętnościami w dzierganiu włóczki za pomocą dłoni, bez użycia narzędzi.