ul. Szkolna 5, 44-335 Jastrzębie Zdrój

tel/fax. 509 574 214

poczta@sp23.jastrzebie.pl

Deklaracja dostępności

BIPBIP

A
A
A
 
Godło Polski

Aktualności

Andrzejki 2022

W świetlicach szkolnych odbyły się WYSTRZAŁOWE ZABAWY ANDRZEJKOWE.

Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli  w różnorodnych wróżbach, zabawach oraz dyskotece. Było mnóstwo zabawy i uśmiechu. Spędzony wspólnie czas przepełniony był radością i okazał się wspaniałą okazją do integracji wszystkich przybyłych uczniów.

„Gramy Zmysłami”

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie świetlicy edukacyjno-terapeutycznej 5-8 biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Gramy Zmysłami”.

Świetliczaki na tropie .... kolorów świata.

Uczniowie klas edukacyjno- terapeutycznych 1-4 wezmą udział w projekcie pt. „Świetliczaki na tropie… kolorów Świata”. Projekt ten składa się z 6 modułów. Każdy moduł przypisany ma swój kontynent i poszczególne zadania z nim związane.

"Gdy dorosnę to zostanę...."

Co roku w ramach Jastrzębskiego Doradztwa Kariery (JDK) organizowano  konkursy dla poszczególnych klas szkół podstawowych.

Konkurs koordynowali: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Jastrzębiu-Zdroju oraz Powiatowy Urząd Pracy w Jastrzębiu-Zdroju.

Sukces Martyny Wilińskiej

Uczennica naszej szkoły, Martyna Wilińska brała udział w XXIX Śląskim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych i zdobyła dwa medale - złoty i brązowy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

„Góra Grosza”

Zapraszamy do udziału w akcji „Góra Grosza”. To już XXIII edycja, która organizowana jest przez Towarzystwo Nasz Dom, zajmujące się pomocą dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej. Zebrane monety prosimy przynosić do świetlic. Zachęcamy do przyłączenia się do akcji! ????

Każdy ma swój Everest – Trzy Kopce Wiślańskie

W sobotę, 19 listopada 2022 r. w ramach Projektu Każdy na swój Everest, zdobyliśmy drugi szczyt Korony Gór Beskidu Śląskiego - Trzy Kopce Wiślańskie. Przez całą drogę towarzyszył nam lekki mrozik, ale i słońce oraz piękne zimowe widoki. Na szczyt dotarliśmy w dobrych humorach.

Darowzina JSW

Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji JSW już od wiosny bieżącego roku uczniowie klas edukacyjno – terapeutycznych rozwijali swoje umiejętności ogrodnicze w nowopowstałym ekoogródku wyposażonym w podwyższone grządki, system nawadniający oraz kompostownik. 

Projekt edukacyjny - “Zdrowo jem, więcej wiem”

W roku szkolnym 2022/2023 dołączyliśmy do 13 edycji ogólnopolskiego projektu edukacji prozdrowotnej „Zdrowo jem, więcej wiem” organizowanego przez Fundacje BOŚ. Głównym jego celem jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Spotkanie z Piosenką Nieprzetartego Szlaku 2022

Nasi uczniowie Natalka Kaczmarczyk i Nicholas Somerlik wzięli udział w Spotkaniu z Piosenką Nieprzetartego Szlaku w Pyskowicach.