ul. Szkolna 5, 44-335 Jastrzębie Zdrój

tel/fax. 509 574 214

poczta@sp23.jastrzebie.pl

Deklaracja dostępności

BIPBIP

A
A
A
 
Godło Polski

Aktualności

Podsumowanie działań DBI 2023

6 lutego 2023 br. podopieczni naszej placówki przystąpili do realizacji działań w ramach kampanii Dnia Bezpiecznego Internetu. Celem tego wydarzenia było zwrócenie uwagi uczniów na zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu oraz budowanie odpowiedzialnego i bezpiecznego podejścia do tego medium. 

Konkurs pt. EKO KAPELUSZ

27 marca zostały ogłoszone wyniki konkursu na najciekawszy Eko Kapelusz. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością, za którą zostali nagrodzeni. Wyróżnione zostały prace klasy 3g, 4e,4f, 3h oraz praca dziewczynek Lidii Czajkowskiej, Aleksandry Krupy i Gabrieli Gruszeckiej. 
Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy !

Międzynarodowy Dzień Gofra

25 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Gofra. Choć tradycja jedzenia gofrów wywodzi się z Belgii to znane są i uwielbiane na całym świecie. Uczniowie z klas: 3g i 4e chętnie dołączyli „do świętowania”. Przygotowali samodzielnie pyszne, chrupiące i pulchne wafle.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 2023

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu roku szkolnego. Uczniowie wszystkich klas pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób.  

Warsztaty gastronomiczne w Zespole Szkół Nr 2

Uczniowie 7 klas edukacyjno-terapeutycznych mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach gastronomicznych zorganizowanych w Zespole Szkół Nr 2. Już od progu serdecznie nas przywitano i zaproszono na profesjonalną salę gastronomiczną, gdzie na stanowiskach pracy czekały przygotowane produkty.

Aktywni Błękitni

Nasza szkoła dołączyła do  programu "Szkoła Przyjazna Wodzie - Aktywni Błękitni".

Koncert bajek i muzyki filmowej

23 marca br. uczniowie naszej szkoły wysłuchali koncertu bajek i muzyki filmowej, który odbył się w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jastrzębiu-Zdroju.  

Światowy Dzień Wody - Aktywni Błękitni.

W ramach projektu Aktywni Błękitni, z okazji Światowego Dnia Wody uczniowie klas 4-8 razem z nauczycielem chemii Martą Adamską wykonali szereg wodnych doświadczeń i zabaw: "okienkowy" obieg wody, piankowe chmury z deszczem, malowanie fluorescencyjnych kropli.

PROJEKT „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM”.

ETAP JESIENNO-ZIMOWY ROZSTRZYGNIĘTY! 

W I semestrze klasy edukacyjno-terapeutyczne realizowały zadania w ramach projektu BOŚ „Zdrowo jem, więcej wiem”, którego najważniejszym celem jest promocja zdrowego stylu życia. Powstało wiele bardzo interesujących prac zawartych m. in. w Encyklopedii warzyw i owoców oraz w Zespołowej Księdze owocowo-warzywnych historyjek.

Wycieczka do Muzeum Auschwitz - Birkenau.

22 marca br. uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Na miejscu powitał nas bardzo miły przewodnik, który od pierwszej chwili ujął nas swoim profesjonalizmem oraz ciepłym i serdecznym podejściem do osób niepełnosprawnych.