ul. Szkolna 5, 44-335 Jastrzębie Zdrój

tel/fax. 509 574 214

poczta@sp23.jastrzebie.pl

Godło Polski

Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I-VII i pożegnanie uczniów klas VIII.

Podsumowanie - Zajęcia rozwijające zainteresowania

ZAJĘCIA  ROZWIJAJACE  ZAINTERESOWANIA pn. „Twórcze myślenie”

W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy 6 A.

Uczniowie jako artyści, konstruktorzy, technicy, praktycy, informatycy, elektronicy rozwijali swoje zainteresowania i umiejętności na zajęciach, które szczególnie w II półroczu poświecono robotom. Roboty były wykonane różnymi technikami, z różnych materiałów.

Byzuch u Ferdynanda czyli wycieczka do Muzeum Śl.

Na czym polegała rewitalizacja terenów poprzemysłowych oraz jak zmieniono przestrzeń przemysłową na kulturową, zobaczyć mogli uczniowie naszej szkoły podczas zwiedzania siedziby Muzeum Śląskiego w Katowicach 23.06.2021 r. Zwiedzanie odbyło się z przewodnikiem. Młodzież wraz z opiekunami zapoznała się z historią muzeum i rewitalizacją budynków dawnej kopalni węgla kamiennego ,,Ferdynand‘’- później ,,Katowice’’.

Konkurs Kangur Matematyczny- wyniki

Dnia 22 kwietnia odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Spośród uczniów biorących udział w konkursie na szczególne uznanie zasługuje Kacper Sędzik z kl.6a. Osiągnął on bardzo dobry wynik, a tym samym zajął 9 miejsce w powiecie. Dziękujemy uczniom za chęć uczestnictwa w konkursie i sprawdzenie swoich możliwości i zdolności matematycznych.

Konkurs "Bohater na miarę naszych czasów"

Uczniowie naszej szkoły brali udział w I edycji ogólnopolskiego konkursu "Bohater na miarę naszych czasów" zorganizowanego przez Zespół Szkół nr 9 w Jastrzębiu-Zdroju. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu komiksu (odręcznie lub w programie graficznym), którego główny bohater walczy z COVID-19.

Czytam z klasą lekturki pod chmurką

W roku szkolnym 2020/2021 klasa VI c  i VI d zet realizowały Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Czytam z klasą lekturki pod chmurką”.

Pracownia gastronomiczna 2020/2021

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z podsumowania działalności pracowni gastronomicznej.

Klasy I - VIII zet - podsumowanie roku 2020/2021

Jesteśmy uczniami klas I – VIII zet (zespołów edukacyjno – terapeutycznych), którzy są wesołymi, uśmiechniętymi i ciekawymi świata dzieciakami. Interesujemy się wszystkim, co nas otacza. Chętnie malujemy, śpiewamy i wspólnie się bawimy.

Projekt z kulturą mi do twarzy

W roku szkolnym  2020/2021 nasza Szkoła wzięła udział w Projekcie „ Z kulturą mi do twarzy”.

Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz piąty kierunek polityki oświatowej na rok szkolny 2020 / 2021. Pomimo wyjątkowego roku pełnego niespodziewanych wydarzeń udało nam się zrealizować 28 zadań projektu.

Innowacja pedagogiczna - kodowanie na dywanie

Nauka poprzez zabawę? Czemu nie! W ramach innowacji pedagogicznej „Kodowanie na dywanie” wśród uczniów naszej szkoły zostały przeprowadzone zajęcia z zakresu nauki kodowania i programowania.