ul. Szkolna 5, 44-335 Jastrzębie Zdrój

tel/fax. 509 574 214

poczta@sp23.jastrzebie.pl

Godło Polski

Aktualności

Świąteczny czas w klasach V-VIII et

Grudzień jest miesiącem, który uwielbiają wszystkie dzieci, gdyż jest to czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Przez ostatnie kilka dni zajmowaliśmy się świątecznymi pogotowaniami tj.: piekliśmy pierniki oraz maślane ciasteczka, tworzyliśmy choinkowe ozdoby i wieńce adwentowe, poznawaliśmy tradycje świąteczne naszego regionu, przygotowywaliśmy świąteczny kiermasz.

Jasełka 2021

Zapraszamy do obejrzenia tegorocznych Jasełek

13 grudnia 1981 – PAMIĘTAMY!

Przez ostatnie dwa miesiące uczniowie i nauczyciele brali udział w projekcie „1981. Gdy gaśnie pamięć ludzka, mówią kamienie”, na który składały się liczne działania realizowane w szkole. Klasy starsze obejrzały film „Nie zabierajcie mamy”, podczas którego wysłuchali świadków wydarzeń stanu wojennego.

Najciekawszy kalendarz adwentowy

Amelia Myszogląd z klasy 2A zajęła 3 miejsce w miejskim konkursie na najciekawszy kalendarz adwentowy organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju. Gratulujemy!

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Tego dnia na całym świecie odbywają się uroczystości, których celem jest promowanie praw osób niepełnosprawnych oraz zwrócenie uwagi na problemy tej grupy społecznej i podkreślenie potrzeby integracji.

Wycieczka do Wielkiej Fabryki Elfów

Dnia 1 grudnia b.r. uczniowie klas 1-3 wybrali się na wycieczkę do Wielkiej Fabryki Elfów. Zadaniem najmłodszych było nie tylko wzięcie udziału w świątecznych przygotowaniach , ale również miały za zadanie pomóc Elfom odnaleźć zagubioną melodię.

Spotkanie z JKH GKS Jastrzębie.

W środę 8 grudnia 2021 roku uczniowie klas I-III spotkali się z najlepszym klubem hokejowym w Polsce w ramach programu „Jastrzębie-Zdrój -tu bije moje serce”. Po obejrzeniu treningu hokeistów mogliśmy spróbować swoich sił na lodzie. Na pamiątkę wydarzenia zrobiliśmy wspólne zdjęcie.

„Muzyką malowane. Na góralską nutę”

Roksana Krzempek  z klasy 7B zajęła 1 miejsce w Wojewódzkim Konkursie „ Muzyką malowane. Na góralską nutę” zorganizowanym w ramach obchodów Roku Górali w 2021 r.  pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.