ul. Szkolna 5, 44-335 Jastrzębie Zdrój

tel/fax. 509 574 214

poczta@sp23.jastrzebie.pl

Godło Polski

Aktualności

Festiwal Wokalny Zaczarowany Mikrofon Gliwice 2019

22.06.2019 r. w Gliwicach odbył się I Ogólnopolski Festiwal Wokalny Osób z Niepełnosprawnościami ZACZAROWANY MIKROFON. Pięcioro naszych uczniów wzięło udział w eliminacjach. Mimo świetnych występów niestety nikomu nie udało się przejść do finału.

Zakończenie roku szkolnego 2018/19

Zakończenie roku szkolnego już za nami. Rozpoczęliśmy uroczystą Mszą św., która odbyła się we wtorek, 18 czerwca, w kościele pw. MBCz odprawioną przez naszego katechetę ks. Waldemara Pawlika.

Rok szkolny w pigułce

Poniżej prezentujemy filmy z działalności dydaktyczno-wychowawczej naszej szkoły. Mamy nadzieję, że miło Wam  będzie odnaleźć się na zdjęciach. 

Śpiewam i pokazuję-tak się komunikuję

 Podsumowanie zajęć realizowanych w ramach projektu Śpiewam i pokazuję-tak się komunikuję

Wycieczka do Skrzyszowa

14 czerwca, klasy I-III wyruszyły na długo oczekiwaną wycieczkę. Naszym celem była zagroda ze zwierzętami pana Przemysława Lęgi w Skrzyszowie. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji.

Każdy ma swój Everest

14 czerwca 2019r. odbyła się Gala "Każdy ma swój Everest" przeznaczona dla wychowanków z zespołów rewalidacyjno-wychowawczych. Pięć grup z Żor, Wodzisławia, Soli-Kiczory i Jastrzębia-Zdroju prezentowało swoją działalność w formie filmów opowiadających o pokonywaniu własnych barier i ograniczeń.

Ortograficzne Potyczki

11 czerwca 2019r. Ania Yalcin oraz Tobiasz Błaszczak brali udział w VII Szpitalnych Potyczkach Ortograficznych organizowanych przez nauczycieli Zespołu Szkół przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju. W tym roku nie przyznano miejsc. Wszyscy zostali zwycięzcami! Gratulujemy!

Zielona Szkoła w Korbielowie 2019

Od 20.05.2019r. do 2.06.2019r. uczestniczyliśmy w Zielonej Szkole, która w tym roku odbyła się w Korbielowie, małej miejscowości znajdującej się w powiecie żywieckim. Nasza grupa liczyła 19 osób, w tym 15 uczniów z klasy VI, VII, VIII i III gimnazjum oraz 4 opiekunów.

Wycieczka uczniów ZRW do Wisły Jawornika

W dniach 30 i 31 maja 2019 r. uczniowie Zespołów Rewlidacyjno-Wychowawczych wybrali się na dwudniową wycieczkę do Wisły Jawornik. Pierwszego dnia spacerowaliśmy w letnim deszczu z Kubalonki na Stecówkę po czym udaliśmy się do Jawornika, gdzie w Szkole Podstawowej w Wiśle Jaworniku, dzięki życzliwości dyrekcji, spędzaliśmy noc.