Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Strona Szkoły Podstawowej nr 23 w Jastrzębiu-Zdroju
Deklaracja dostępności
Szkoła Podstawowa nr 23 w Jastrzębiu-Zdroju zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej http://spsnr23tischner.pl
Data publikacji strony internetowej: 2018-09-01
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-02-01
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
Treści niedostępne
- Dokumenty cyfrowe typu PDF, DOC, DOCX, ODT nie są w pełni dostępne ze względu na ilość oraz sukcesywne doszkalanie pracowników, co skutkuje, iż na dzień wystawienia deklaracji nie jest możliwe uzyskanie wszystkich plików w pełni dostępnych cyfrowo. Mimo wszystko pliki dostępne w serwisie są odczytywane przez programy wspomagające, jedynie ich konstrukcja nie jest w pełni dostępna.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
- Deklarację sporządzono dnia: 2021-02-01
- Deklaracja została ostatnio poddana aktualizacji: 2021-02-01
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- Osoba odpowiedzialna za rozpatrywanie uwag i wniosków: Piotr Świąder
- Adres e-mail: p.swiader@spsnr23tischner.pl
- Telefon kontaktowy: 509-574-214
Każdy ma prawo:
- zgłosić uwagi dotyczące cyfrowej strony lub jej elementu,
- wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu,
- zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie musi zawierać:
- dane kontaktowe osoby zgłaszającej żądanie,
- wskazanie strony lub elementu strony, której żądnie dotyczy oraz sposób kontaktu,
- określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Zgłoszenie powinno być rozpatrzone niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, powinno nastąpić najpóźniej w ciągu dwóch miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
- Organ nadzorujący: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 23
- Adres: 44-335 Jastrzębie-Zdrój, ul. Szkolna 5
- e-mail: poczta@sp23.jastrzebie.pl
- telefon: 509-574-214
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Link do strony internetowej Rzecznik Praw Obywatelskich
Dostępność architektoniczna
1. Szkoła Podstawowa nr 23 w Jastrzębiu-Zdroju
Budynek posiada wejścia:
- wejście główne z pochylnią od strony ul. Szkolnej nr 1 - dostosowane do samodzielnego poruszania się osób z niepełnosprawnością ruchową,
- wejście boczne z pochylnią od parkingu szkoły nr 2 - dostosowane do samodzielnego poruszania się osób z niepełnosprawnością ruchową (w przypadku zamknięcia wejścia głównego może być alternatywnie wykorzystywane przez osoby z niepełnosprawnością),
- wejście tylne z pochylnią od strony parkingu szkoły nr 3 - dostosowane do samodzielnego poruszania się osób z niepełnosprawnością ruchową.
Wejście główne, jak i wejścia boczne umożliwiają dostęp na poziom parteru, jak i do obu platform podnoszących, dojeżdżających na każde piętro.
Budynek wyposażony jest w 2 platformy podnoszące, którymi można się przemieścić na wszystkie kondygnacje budynku, obie dostępne są dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
W budynku (na każdym piętrze) znajdują się wyznaczone toalety przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością. Wszystkie toalety wyposażone są w alarmy, sygnalizację wezwania pomocy (lampka sygnałowa od strony korytarza i na portierni).
Cały budynek posiada oznakowanie kierunku wyjścia z budynku.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
Wyznaczone miejsca do parkowania dla osób z niepełnosprawnością znajdują się na wewnętrznym parkingu obok wejścia głównego do budynku.
Osoba z psem asystującym ma prawo wejść do budynku do stref ogólnodostępnych. W celu ułatwienia poruszania się po budynku istnieje możliwość otrzymania asysty pracownika szkoły.
Usługi tłumacza języka migowego na rzecz osób niepełnosprawnych świadczą pracownicy szkoły.
Jeżeli chcą Państwo skontaktować się z nami w sprawie zapewnienia przy obsłudze udziału tłumacza języka migowego, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 509-574-214 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15:30.