ul. Szkolna 5, 44-335 Jastrzębie Zdrój

tel/fax. 509 574 214

poczta@sp23.jastrzebie.pl

Godło Polski

Aktualności

Lekcja regionalizmu

15 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach “Od paprotki do węgielka” zorganizowanych w Żorskim Centrum Edukacji Regionalnej Osiny. Celem wyjazdu było pogłębienie wiedzy na temat śląskich tradycji związanych z górnictwem, które stanowi podstawę funkcjonowania naszego regionu.

Święto Niepodległości w klasach 1-3.

Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa po 123 latach zaborów. Uczniowie klas 1-3 czynnie włączyli się w obchody tego, tak ważnego dla wszystkich Polaków, święta.

Zadania realizowane z budżetu państwa

W poniższym linku można się zapoznać z podstawowymi założeniami programu "Posiłek w szkole i w domu."

Wyprawa na wyspę zawodów

Już po raz kolejny uczniowie klas 1-3 brali udział w miejskim konkursie plastycznym pt. „Wyprawa na wyspę zawodów”  organizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Jastrzębiu-Zdroju, Powiatowy Urząd Pracy oraz Młodzieżowe Biuro Karier w ramach XIII Jastrzębskiego Tygodnia Kariery. Laureatkami konkursu zostały:

Razem w ogrodzie

Akcja „Razem w ogrodzie” dobiegła końca. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w działania na rzecz szkolnego ogrodu. Dziękujemy za przekazane sadzonki, które zdobią nasze rabatki.

Podsumowanie akcji „Październik – miesiącem AAC”

Właśnie zakończył się październik, który jest Międzynarodowym Miesiącem AAC.  W naszej szkole, jak co roku, staramy się szerzyć świadomość istnienia różnych sposobów komunikacji.

Regulamin konkursu plastycznego

Drodzy uczniowie!

Serdecznie zapraszamy Was do udziału w konkursie plastycznym pt. „Miasto Jastrzębie Zdrój- w moich oczach”

Projekt Przy Dziupli cz. III

Wszystko co piękne, kiedyś się kończy. Ostatnia wycieczka z projektu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Przy Dziupli z Wodzisławia Śląskiego, „W górę i w dół, od szczytu Klimczok do Kopalni  Królowa Luiza” odbyła się do Zabrza.

Warsztat mydlarski

Czy można samodzielnie zrobić mydło? I to takie w 100% naturalne, przyjazne dla skóry i planety? Okazało się, że można. I to bez większego problemu.

22 października 2021r. o godz. 16:00 kilkoro nauczycieli rozpoczęło warsztat mydlarski,
który prowadziła p. Agnieszka Krok. Na warsztatach zdobyłyśmy podstawową wiedzę nt. bezpiecznego wykonania mydła w warunkach domowych.

Światowy Dzień Drzewa

W październiku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji sadzenia drzew na terenie szkolnego zieleńca. W ten sposób uczciliśmy Światowy Dzień Drzewa.  Sadzonki drzew otrzymaliśmy z Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Jastrzębie – Zdrój.