ul. Szkolna 5, 44-335 Jastrzębie Zdrój

tel/fax. 509 574 214

poczta@sp23.jastrzebie.pl

Godło Polski

Aktualności

Dzień Regionu. Milionerzy.

W naszej szkole hucznie obchodziliśmy Dni Regionu. Uczniowie poznali mnóstwo ciekawostek na temat kuchni śląskiej w ramach lekcji muzealnej w Galerii Historii Miasta. Ogłoszono konkurs plastyczny, w którym uczniowie malowali swoje ulubione miejsca w mieście- zebraliśmy aż 51 pięknych prac, w wystawie, która na stałe ozdobi szkołę.

Rozstrzygnięcie wewnątrzszkolnego konkursu plast.

Z przyjemnością informujemy, że wewnątrzszkolny konkurs plastyczny pt.,,Miasto Jastrzębie -Zdrój - w moich oczach” został rozstrzygnięty!  Wszystkie prace można obejrzeć na wystawie pokonkursowej.

Andrzejki 2021

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a tym samym źródłem poznania obrzędów ludowych oraz tradycji.  Jak co roku i w naszej szkole, próbujemy trochę dla zabawy, a trochę serio uchylić rąbka zasłony spowijającej przyszłość.

„Morcinkowskie utopce”

Poznaliśmy zwycięzców w Rejonowym Konkursie Plastycznym inspirowanym twórczością Gustawa Morcinka pt.: „Morcinkowskie utopce” i z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły, Oliwia Skibińska z klasy 7B zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

WYLOSUJ ANIOŁA

    W myśl zasady „dobro powraca” uczniowie w Naszej Szkoły zadecydowali dołączyć do ogólnopolskiej akcji „Wylosuj Anioła”, by podzielić się dobrym słowem i dodać otuchy dzieciom zmagającym się z chorobami onkologicznymi. Uczniowie przygotowali wyjątkowe kartki, które niebawem prześlemy do Fundacji „Gdy Liczy się Czas”. Jesteśmy szczęśliwi i dumni, widząc, że rośnie kolejne pokolenie wrażliwe na potrzeby innych.

GÓRA GROSZA

Nasza szkoła przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Góra Grosza.

Zbieramy monety ( od 0,01 gr do 5 zł). Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

Kampania społeczna

#Daj sygnał i zatrzymaj przemoc.  V Kampania Biała Wstążka w Jastrzębiu-Zdroju

Od 30 lat niewielka biała wstążka jest symbolem protestu przeciwko przemocy wobec kobiet. Na całym świecie, również w Polsce, począwszy od 25 listopada, podejmowane są działania, które mają na celu nagłośnienie problemu.

Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej

Szanowni Państwo,

informujemy, że uczniowie do 16 roku życia, spełniający określone warunki,  mogą skorzystać ze wsparcia świadczonego przez asystentów osobistych osoby niepełnosprawnej.

Zapraszamy do kontaktu z OPS w Jastrzębu-Zdroju pod nr tel.:32/ 43-49-617

Jesiennie w Ogrodach Kapias

Wszystko, co możesz sobie wyobrazić natura już stworzyła. Patrzenie na piękno przyrody jest pierwszym krokiem do oczyszczenia umysłu, a dla wychowanków Zespołów Rewalidacyjno - Wychowawczych znaczy dużo więcej.