ul. Szkolna 5, 44-335 Jastrzębie Zdrój

tel/fax. 509 574 214

poczta@sp23.jastrzebie.pl

Deklaracja dostępności

BIPBIP

A
A
A
 
Godło Polski

Olimpiady Specjalne

Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska jest organizacją pożytku publicznego wpisaną w Krajowym Rejestrze Sądowym nr 0000190280 (KRS). Jeżeli chcesz wesprzeć działalność naszej sekcji przekaż 1% swojego podatku dochodowego na konto: 

Olimpiady Specjalnej Polska – Śląskie INIEMAMOCNI
BPH PBK S.A. O/Rybnik  83 1060 0076 0000 4012 8000 9558

Misją Olimpiad Specjalnych jest organizowanie całorocznych treningów i zawodów sportowych w różnych dyscyplinach sportowych dla dzieci i dorosłych z upośledzeniem umysłowym. Ma to na celu zapewnienie im możliwości lepszego rozwoju fizycznego, zachęcenie do odwagi, odczuwania radości, dzielenia się talentami i umiejętnościami ze swoimi rodzicami, zawodnikami i lokalną społecznością.

Sekcja Terenowa „INIEMAMOCNI”  powstała w 2005 roku i zrzesza przede wszystkim uczniów Zespołu Szkół Nr 10, ale również absolwentów i uczestników Świetlicy Terapeutycznej oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej. Zawodnicy biorą udział w zawodach sportowych na szczeblu regionalnym, ogólnopolskim i światowym.

Klub Olimpiad Specjalnych „INIEMAMOCNI”  jest organizatorem regionalnego Dnia Treningowego Programu Treningu Aktywności Motorycznej.    

Zarząd klubu:
Aleksandra Gilga – przewodniczący
Monika Buła - sekretarz
Karina Widenka - skarbnik

Spływ kajakowy

5 i 6 września br. odbył się spływ kajakowy rzeką Odrą, na odcinku Racibórz - Kędzierzyn Koźle. W spływie uczestniczyli uczniowie: Anna Chwałek, Szymon Żoczek, Przemysław Ostrzołek, Mateusz Chłapek oraz opiekunowie: Elżbieta Górska, Adam Posłuszny, Sławomir Chrobok, Piotr Świąder. Uczestnicy imprezy pokonali w dwuch etapach odlegołść 46 km. Po pierwszym etapie zatrzymaliśmy się w szkole w Dziergowicach. Tam, dzięki uprzejmości dyrektora i kadry, zjedliśmy gorącą obiadokolację i zregenerowaliśmy siły do dalszych zmagań. Spływ zakończył się drugiego dnia w Starym Kędzierzynie. Wszyscy uczestnicy o własnych siłach dopłynęli do mety.